dimarts, 10 de maig de 2016

FOTOS

CLASSIFICACIÓ GENERAL

1 PROF   IES CAR 6              FERRER LLUÍS / CORBI PABLO                                   190          200      4:27:02 
2 HO     BAGÀ 1                 SUNYER MINGO CARLES / COSTA VILLANUEVA JULI                  200          200      4:31:36
3 PROF   BLANXART 15            FERRIOL BIEL / GÓMEZ IRINA                                   200          200      4:35:26 
4 HO     BLANXART 4             PELAY MARC / BISBAL ARNAU                                    200          200      4:42:50 
5 PROF   ILLA RODES 9           CASORRAN XAVI / PUJOL ROGER                                  200          200      4:44:44 
6 PROF   LAURO 7                FERRER GENDRAU ANDREU / PLANA JORDI                          200          200      4:59:34 
7 PROF   BLANXART 16            EXPÓSITO TONI / MARTÍ SAÜL                                   200          200      5:09:44 
8 HO     BLANXART 9             VIADER JOAN / AGUILERA ABRAHAM                               200          200      5:20:28 
9 HO     BAGÀ 2                 MOLINA SALA DAVID / GARCÍA SALGA ADRIÀ                       200          200      5:39:07 
0 HO     ILLA RODES 4           GARCÍA ÀLEX / PÉREZ JORDI                                    200          200      5:53:41 
11 PROF   VEDRUNA 11            BAENA XAVI / MENDEZ ERIK                                     195          195      5:43:01 
12 HO     ILLA RODES 6          KHALAJHEDAYATI FATEMEH / GUIA ALEX                           190          190      5:38:42 
13 HO     BAGÀ 8                YUSTE MALO ÈRIC / GALABERT GUIU GUILLEM                      185          185      5:39:39 
14 PROF   BAGÀ 12               ALTARRIBA SÍLVIA / SANTACREU JUBANY EVA                      180          180      5:41:15 
15 HO     IES CAR 1             HERNANDEZ XAVI / SANCHEZ CARLOS                              180          180      5:47:24 
16 HO     VEDRUNA 1             DI VICENZO ALEJANDRO                                         175          175      5:27:10 
17 HO     VEDRUNA 1             VIÑAS LLUC                                                   175          175      5:27:12 
18 HO     BLANXART 13           BOVER ORIOL / MARTOS SERGI                                   165          165      5:19:39 
19 HO     VEDRUNA 7             BALADA POL / ESPUÑA NIL                                      165          165      5:27:47 
20 HO     VEDRUNA 3             QUIÑONERO MARC / DIAZ SEBAS                                  165          165      5:29:44 
21 HO     BLANXART 10           RUBIO FRAN / GARCÍA ÀLEX                                     165          165      5:40:21 
22 HO     BAGÀ 4                CLARET DOMINGUEZ ROGER / BALMES COLELL MARC                  165          165      5:45:42 
23 HO     IES CAR 4             APARICIO POL / MORENO JULEN                                  165          165      5:54:08 
24 HO     BLANXART 6            TELLECHEA MAURO / MARTÍN ARNAU                               165          165      5:55:14 
25 HO     ILLA RODES 5           MARTÍNEZ AÍTOR / LÓPEZ GORKA                                 170  -10     160      6:09:16 
26 HO     LAURO 5               HERNÁNDEZ ALEJANDRO / DALMEDA DAVID                          155          155      4:55:39 
27 DO     IES CAR 5             BAUTISTA LAURA / SANCHEZ ALBA                                155          155      5:52:44 
28 HO     LAURO 3               GONZÁLEZ SERGI / PERALES DAVID                               165  -10     155      6:07:31 
29 HO     IES CAR 2             PAREDES ERIC / MARTINEZ ALBERTO                              150          150      5:42:04 
30 HO     BAGÀ 7                ESCOBAR ARNAU ARNAU / GONZALEZ MENDEZ RAMON                  150          150      5:45:46 
31 HO     PLANTADA 2            BRITO CRISTIAN / MARTÍNEZ ALEJANDRO                          150          150      5:45:53 
32 PROF   MOLLERUSSA 6          DUAIGÜES JAUME / RABELL GERARD                               150          150      5:47:05 
33 HO     LAURO 1               RODRÍGUEZ ISMAEL / LÁZARE SERGI                              145          145      5:27:58 
34 PROF   PLANTADA 7            GARRIGASAIT CRISTINA / MOLINA JAVI                           140          140      5:26:04 
35 HO     BLANXART 1            FERNÁNDEZ AIDA / MANUEL RICARD                               130          130      4:49:08 
36 HO     BLANXART 2            BERNAL AARON / BALADA JOSE ANTONIO                           130          130      5:02:34 
37 HO     ILLA RODES 7          HONRADO JÚLIA / SALVATIERRA MARTIN                           130          130      5:10:46 
38 HO     BLANXART 11           CASTILLEJOS MIQUEL / LAMIEL ROGER                            130          130      5:18:55 
39 HO     PLANTADA 1            MORÓN DANI / RODRIGUEZ ADRIÁN                                130          130      5:19:01 
40 HO     BAGÀ 9                FORNELL ORIOL / FLORES ALBA                                  130          130      5:31:36 
41 DO     ILLA RODES 8          MOLTENI GIO / BOIAN MARIA                                    130          130      5:39:00 
42 HO     IES CAR 3             BLANCA CESAR / MARTINEZ PEDRO                                130          130      5:46:45 
43 HO     MOLLERUSSA 3           BONET JOAN / BONET POL                                       130          130      5:51:27 
44 HO     MOLLERUSSA 1          MAS MARC / CABALLOL JORDI                                    125          125      5:07:00 
45 DO     PLANTADA 6            GARCIA MARTA / CASTILLO LAURA                                120          120      5:29:38 
46 HO     VEDRUNA 6             ARIZA ALEJANDRO / YANGUAS MARC                               115          115      5:26:55 
47 HO     ILLA RODES 1          MARTÍNEZ DANI / YUSTE VÍCTOR                                 110          110      4:51:07 
48 HO     ILLA RODES 2          EL HAMIDI NASIM / BAHÍ NARCÍS                                110          110      4:57:36 
49 HO     VEDRUNA 5             SEGURA SERGIO / GARCIA GUILLERMO                             110          110      5:25:23 
50 HO     VEDRUNA 2             VERGÉS DAVID / FERNANDEZ CARLOS                              110          110      5:27:24 
51 HO     BLANXART 5            JACK CRISTOFER / GERVILLA IRENE                              105          105      4:44:08 
52 HO     BLANXART 3             MANAU ORIOL / CAMPOS ERIC                                    105          105      5:05:00 
53 HO     VEDRUNA 8             HERNANDEZ DUNIA / ARBOS JOSÉ ANTONIO                         105          105      5:20:26 
54 HO     LAURO 6               SUSANY ELÍAS / ROMÀ FABRA                                    105          105      5:40:30 
55 HO     PLANTADA 3            VILARDELL JORDI                                              105          105      5:45:47 
56 HO     PLANTADA 3            CIURANS JORDI                                                105          105      5:45:49 
57 HO     BLANXART 8            GÓMEZ ABDÓ / MASSANA SERGI                                   100          100      5:03:36 
58 HO     MOLLERUSSA 5          CARRERA JORDI / CARREIRA MARC                                100          100      5:37:39 
59 HO     BAGÀ 3                PICAS PICAS LILA / ADELANTADO LATCHE ROGER                    95           95      4:06:42 
60 HO     ILLA RODES 3          NAGY PETER / PÉREZ CRISTIAN                                   95           95      5:29:16 
61 HO     BAGÀ 6                SALA RUZAFA ADRIÀ / TINTORÉ COROMINAS FERRAN                  90           90      3:43:30 
62 HO     MOLLERUSSA 2          FRANCO ZHONG / GARCIA GERARD                                  85           85      5:06:58 
63 HO     BLANXART 12           CASTRO DÍDAC / PATIÑO OLIVER                                  85           85      5:12:44 
64 HO     PLANTADA 4            DELGADO CARLOS / XANCÓ MARC                                   85           85      5:35:31 
65 HO     BAGÀ 10               OVIEDO GARCÍA JORDI / PEY PUIG ARNAU                          80           80      5:08:09 
66 HO     LAURO 4               TEIXIDÓ GUILLEM / BARRIL ÁLEX                                 70           70      4:57:17 
67 HO     LAURO 2               PRIETO ALBERT / MORENO RUBÉN                                  70           70      5:00:57 
68 DO     BLANXART 14           SIVILLA SHARADA / BATLLE LAIA                                 60           60      5:41:22 
69 HO     VEDRUNA 4             CASTRO GUILLEM / GONZALEZ XAVI                                55           55      2:52:03 
70 DO     PLANTADA 5            ESTEVEZ AINOA / CALONGE JUDIT                                115 -115      0       6:39:46 

diumenge, 8 de maig de 2016

CLASSIFICACIONS PER CATEGORIES

HOMES  (56)         360:00 min  28 C  200 Pts         

    1 SUNYER MINGO CARLES / COSTA VILLANUEVA JULI          BAGÀ 1                      200            200     4:31:36 
    2 PELAY MARC / BISBAL ARNAU                            BLANXART 4                  200            200     4:42:50 
    3 VIADER JOAN / AGUILERA ABRAHAM                       BLANXART 9                  200            200     5:20:28 
    4 MOLINA SALA DAVID / GARCÍA SALGA ADRIÀ               BAGÀ 2                      200            200     5:39:07 
    5 GARCÍA ÀLEX / PÉREZ JORDI                            ILLA RODES 4                200            200     5:53:41 
    6 KHALAJHEDAYATI FATEMEH / GUIA ALEX                   ILLA RODES 6                190            190     5:38:42 
    7 YUSTE MALO ÈRIC / GALABERT GUIU GUILLEM              BAGÀ 8                      185            185     5:39:39 
    8 HERNANDEZ XAVI / SANCHEZ CARLOS                      IES CAR 1                   180            180     5:47:24 
    9 DI VICENZO ALEJANDRO                                 VEDRUNA 1                   175            175     5:27:10 
   10 VIÑAS LLUC                                           VEDRUNA 1                   175            175     5:27:12 
   11 BOVER ORIOL / MARTOS SERGI                           BLANXART 13                 165            165     5:19:39 
   12 BALADA POL / ESPUÑA NIL                              VEDRUNA 7                   165            165     5:27:47 
   13 QUIÑONERO MARC / DIAZ SEBAS                          VEDRUNA 3                   165            165     5:29:44 
   14 RUBIO FRAN / GARCÍA ÀLEX                             BLANXART 10                 165            165     5:40:21 
   15 CLARET DOMINGUEZ ROGER / BALMES COLELL MARC          BAGÀ 4                      165            165     5:45:42 
   16 APARICIO POL / MORENO JULEN                          IES CAR 4                   165            165     5:54:08 
   17 TELLECHEA MAURO / MARTÍN ARNAU                       BLANXART 6                  165            165     5:55:14 
   18 MARTÍNEZ AÍTOR / LÓPEZ GORKA                         ILLA RODES 5                170  -10       160     6:09:16 
   19 HERNÁNDEZ ALEJANDRO / DALMEDA DAVID                  LAURO 5                     155            155     4:55:39 
   20 GONZÁLEZ SERGI / PERALES DAVID                       LAURO 3                     165  -10       155     6:07:31 
   21 PAREDES ERIC / MARTINEZ ALBERTO                      IES CAR 2                   150            150     5:42:04 
   22 ESCOBAR ARNAU ARNAU / GONZALEZ MENDEZ RAMON          BAGÀ 7                      150            150     5:45:46 
   23 BRITO CRISTIAN / MARTÍNEZ ALEJANDRO                  PLANTADA 2                  150            150     5:45:53 
   24 RODRÍGUEZ ISMAEL / LÁZARE SERGI                      LAURO 1                     145            145     5:27:58 
   25 FERNÁNDEZ AIDA / MANUEL RICARD                       BLANXART 1                  130            130     4:49:08 
   26 BERNAL AARON / BALADA JOSE ANTONIO                   BLANXART 2                  130            130     5:02:34 
   27 HONRADO JÚLIA / SALVATIERRA MARTIN                   ILLA RODES 7                130            130     5:10:46 
   28 CASTILLEJOS MIQUEL / LAMIEL ROGER                    BLANXART 11                 130            130     5:18:55 
   29 MORÓN DANI / RODRIGUEZ ADRIÁN                        PLANTADA 1                  130            130     5:19:01 
   30 FORNELL ORIOL / FLORES ALBA                          BAGÀ 9                      130            130     5:31:36 
   31 BLANCA CESAR / MARTINEZ PEDRO                        IES CAR 3                   130            130     5:46:45 
   32 BONET JOAN / BONET POL                               MOLLERUSSA 3                130            130     5:51:27 
   33 MAS MARC / CABALLOL JORDI                            MOLLERUSSA 1                125            125     5:07:00 
   34 ARIZA ALEJANDRO / YANGUAS MARC                       VEDRUNA 6                   115            115     5:26:55 
   35 MARTÍNEZ DANI / YUSTE VÍCTOR                         ILLA RODES 1                110            110     4:51:07 
   36 EL HAMIDI NASIM / BAHÍ NARCÍS                        ILLA RODES 2                110            110     4:57:36 
   37 SEGURA SERGIO / GARCIA GUILLERMO                     VEDRUNA 5                   110            110     5:25:23 
   38 VERGÉS DAVID / FERNANDEZ CARLOS                      VEDRUNA 2                   110            110     5:27:24 
   39 JACK CRISTOFER / GERVILLA IRENE                      BLANXART 5                  105            105     4:44:08 
   40 MANAU ORIOL / CAMPOS ERIC                            BLANXART 3                  105            105     5:05:00 
   41 HERNANDEZ DUNIA / ARBOS JOSÉ ANTONIO                 VEDRUNA 8                   105            105     5:20:26 
   42 SUSANY ELÍAS / ROMÀ FABRA                            LAURO 6                     105            105     5:40:30 
   43 VILARDELL JORDI                                      PLANTADA 3                  105            105     5:45:47 
   44 CIURANS JORDI                                        PLANTADA 3                  105            105     5:45:49 
   45 GÓMEZ ABDÓ / MASSANA SERGI                           BLANXART 8                  100            100     5:03:36 
   46 CARRERA JORDI / CARREIRA MARC                        MOLLERUSSA 5                100            100     5:37:39 
   47 PICAS PICAS LILA / ADELANTADO LATCHE ROGER           BAGÀ 3                       95            95      4:06:42 
   48 NAGY PETER / PÉREZ CRISTIAN                          ILLA RODES 3                 95            95      5:29:16 
   49 SALA RUZAFA ADRIÀ / TINTORÉ COROMINAS FERRAN         BAGÀ 6                       90            90      3:43:30 
   50 FRANCO ZHONG / GARCIA GERARD                         MOLLERUSSA 2                 85            85      5:06:58 
   51 CASTRO DÍDAC / PATIÑO OLIVER                         BLANXART 12                  85            85      5:12:44 
   52 DELGADO CARLOS / XANCÓ MARC                          PLANTADA 4                   85            85      5:35:31 
   53 OVIEDO GARCÍA JORDI / PEY PUIG ARNAU                 BAGÀ 10                      80            80      5:08:09 
   54 TEIXIDÓ GUILLEM / BARRIL ÁLEX                        LAURO 4                      70            70      4:57:17 
   55 PRIETO ALBERT / MORENO RUBÉN                         LAURO 2                      70            70      5:00:57 
   56 CASTRO GUILLEM / GONZALEZ XAVI                       VEDRUNA 4                    55            55      2:52:03 



DONES  (5)          360:00 min  28 C  200 Pts         

    1 BAUTISTA LAURA / SANCHEZ ALBA                        IES CAR 5                   155            155     5:52:44 
    2 MOLTENI GIO / BOIAN MARIA                            ILLA RODES 8                130            130     5:39:00 
    3 GARCIA MARTA / CASTILLO LAURA                        PLANTADA 6                  120            120     5:29:38 
    4 SIVILLA SHARADA / BATLLE LAIA                        BLANXART 14                  60            60      5:41:22 
    5 ESTEVEZ AINOA / CALONGE JUDIT                        PLANTADA 5                  115  -115       0      6:39:46 



PROFESSORS  (9)     360:00 min  28 C  200 Pts         

    1 FERRER LLUÍS / CORBI PABLO                           IES CAR 6                   190            200     4:27:02 
    2 FERRIOL BIEL / GÓMEZ IRINA                           BLANXART 15                 200            200     4:35:26 
    3 CASORRAN XAVI / PUJOL ROGER                          ILLA RODES 9                200            200     4:44:44 
    4 FERRER GENDRAU ANDREU / PLANA JORDI                  LAURO 7                     200            200     4:59:34 
    5 EXPÓSITO TONI / MARTÍ SAÜL                           BLANXART 16                 200            200     5:09:44 
    6 BAENA XAVI / MENDEZ ERIK                             VEDRUNA 11                  195            195     5:43:01 
    7 ALTARRIBA SÍLVIA / SANTACREU JUBANY EVA              BAGÀ 12                     180            180     5:41:15 
    8 DUAIGÜES JAUME / RABELL GERARD                       MOLLERUSSA 6                150            150     5:47:05 
    9 GARRIGASAIT CRISTINA / MOLINA JAVI                   PLANTADA 7                  140            140     5:26:04 


divendres, 8 d’abril de 2016

BENVINGUTS AL RAID INTERCICLES JOVIAT!!!

Ja ho teniu tot a punt?? Heu entrenat amb força?? 

En aquest blog trobareu tota la informació necessària per preparar de la millor manera el Raid.

SORT I A ENTRENAR!!!

dissabte, 6 de febrer de 2016

PROVES

- El Raid consta d'un total de 8 proves.
- La primera es fa amb sortida en massa, es a dir, tots junts. Un cop feta la primera prova es pot escollir entre 6 proves diferents amb l'ordre que es vulgui. Cada cop que es finalitza una prova s'ha de passar per la taula de control per indicar la finalització d'una prova i l'inici d'una altra.
- Finalment hi ha la "prova sorpresa" que obligatòriament es fa quan s'han finalitzat totes les altres.

PROVA INICIAL
1. Running
Sortida en massa a peu per un circuit marcat de 3,7km. A mig recorregut s'haurà de marcar una balisa.

PROVES AMB ORDRE LLIURE

2. Duatló (Btt + km vertical orientació)
Part 1a: Circuit marcat de BTT d'uns 4km. No es pot sortir del circuit. S'han de respectar les indicacions dels diferents responsables de control.
Part 2: Deixem la bici i amb l'ajuda d'un mapa es fa un KM vertical més una orientació a peu (l'ordre de marcatge de les balises és lliure).
Part 1b: Finalment, es torna a agafar la bici i se segueix el camí marcat fins la taula de control.
Obligatori el material general més l'específic de BTT.
Hora de tancament de la prova: 13:00h

3. Tir amb arc
Es donarà un petit mapa on s'indica la zona de tir. S'hauran de fer 3 llançaments cadascú de la parella. Si no s'aconsegueix una puntuació mínima hi haurà una prova de penalització.
Obligatori el material general.
Hora de tancament de la prova: 13:45h

4. Hípica
Es donarà un petit mapa on s'indica la zona d'equitació. Els dos membres de la parella hauran de realitzar un circuit d'habilitat. En cas de no realitzar correctament el circuit es farà una prova de penalització.
Obligatori el material general.
Hora de tancament de la prova: 13:45h

5. Orientació a peu
Mitjançant un mapa de la zona s'han de marcar les balises corresponents. S'ha de seguir l'ordre indicat obligatòriament.
No es podrà anar pel mig de la carretera i en cas que s'hagi de creuar es farà pels passos de peatons seguint les indicacions dels responsables de control.
Obligatori el material general.
Hora de tancament de la prova: 13:30h

6. Orientació BTT + Ràpel
Es donarà un mapa de la zona i s'han de marcar les balises corresponents. S'ha de seguir l'ordre indicat obligatòriament. Durant la orientació es passarà per la zona de Ràpel. Allà es facilitarà el material corresponent (arnès, vuit i mosquetó de seguretat) i els dos components de l'equip han de fer un ràpel cadascú. Seguidament es continuarà amb la orientació amb BTT.
Obligatori el material general més l'específic de BTT.
Hora de tancament de la prova: 13:15h

7. Boulder
En una paret d'escalada els dos participants hauran de fer la volta sencera al rocòdrom sense tocar al terra amb els peus. A mig camí trobaran una balisa que hauran de marcar. Si es posa un peu a terra hi haurà una penalització.
Obligatori el material general. Opcional: peus de gat.
Hora de tancament de la prova: 13:45h

PROVA FINAL
8. "Desmadre Race"
Prova sorpresa on els participants hauran de fer valer totes les seves habilitats físiques, tècniques i psicològiques...
Obligatori el material general.

Hora de tancament de la prova: 13:50h